10039294
ENDEPL
Přihlášení Cookies

Rytířský řád svatého Václava

Equester Ordo Sancti Wenceslai

Reakce na reportáž TV NOVA

Aktuality

Všechny aktuality
Chci zasílat aktuality na e-mail:

Reakce na reportáž TV NOVA

Rytířský řád Svatého Václava
mezinárodní nevládní organizace
Milan Rýdlo z Nayenperka
zámek Svijany čp. 30
463 46  Příšovice 


Č.j. 409/9/2012 Svijany dne 13. 09. 2012

Vážení pracovníci Redakce Televizních novin,

vzhledem k vyhrocené kauze, kterou jste odvysílali v hlavním zpravodajství TV Nova v posledních dnech jsem nucen se k celé záležitosti vyjádřit. Výše uvedená kauza se týkala aféry, která se odehrála v Chrámu sv. Víta v souvislosti s režisérem Františkem Jílkem a neslavně proslulým MUDr. Jaroslavem Bartákem. Co by nejvyšší představitel „Rytířského řádu Svatého Václava“ se tímto ostře ohrazuji proti mediálnímu zneužití názvu našeho Řádu. Pracovníci Redakce Televizních novin, včetně internetového serveru Novinky. cz ze dne 14.9. 2012 (včetně jiných medií) pozměnili název dotyčné organizace, která se nevkusně v Chrámu sv. Víta chovala. Nedůstojný obřad v Kapli sv. Václava v Chrámu sv. Víta provedlo občanské sdružení s názvem „Královský řád rytířů sv. Václava o.s.“,v jehož čele stojí režisér erotických filmů František Jílek. Naše mezinárodní nevládní organizace Rytířský řád Svatého Václava se jednoznačně distancuje od výše uvedeného společenství a jeho aktivit. Jedná se patrně o lidi, kteří nejenom že neznají českou historii, ale ani nectí českou státnost. Jinak si jen stěží umím představit jednání dotyčného společenství v tak posvátném prostoru, jakým kaple sv. Václava pro celý náš národ bezesporu je.

Náš Rytířský řád Svatého Václava byl založen v roce 1993 a byl registrován Ministerstvem vnitra ČR. Na základě dobré dlouholeté činnosti v oblasti charity nejen u nás v České republice, ale i v zahraničí jsme obdrželi v roce 1998 pod Č.j.: VS/1-1/6260/98-R statut mezinárodní nevládní organizace. Náš Řád (latinsky Equester Ordo Sancti Wenceslai – zkratka EOSW)) v oblasti charity působí nejen v České republice, ale i v dalších pěti státech Evropy. Za dobu trvání našeho společenství se charitativních aktivit ( letních mezinárodních táborů pro děti z dětských domovů a mezinárodních konferencí ředitelů dětských domovů) zúčastnilo více jak 4 800 dětí a vychovatelů z dětských domovů z šesti států Evropy! Náš Řád pořádal mimo jiné i mezinárodní konferenci (týkající se romské problematiky) na půdě Senátu České republiky ve Valdštejnském paláci v Praze. Je všeobecně známo, že náš Řád pomáhá dětským domovům nejen v České republice, ale i v zahraničí. Stačí se pozeptat vedení dětských domovů z České Lípy, Frýdlantu v Čechách, Žatce, Kolárova, Dediny Mládeže (Slovenská republika) , Zgorzelce (Polská republika) či vedoucích pracovníků župy Baranya (Maďarská republika) nebo vedení Caritasu v Zagrebu (Chorvatská republika). Tam všude náš Řád již více jak patnáct tel působí v oblasti charity!

Vážení pracovníci Redakce Televizních novin, vaše nedostatečná (špatná) interpretace názvu Řádu, které se dopustili vaši zaměstnanci v reportážích velice poškodila náš Řád nejen ve společnosti samotné, ale i u sponzorů a donátorů (církevní představitele nevyjímaje), kterým jen s obtížemi vysvětlujeme, že Redakce Televizních novin TV Nova (včetně jiných medií) se dopustila chyby, neboť si neověřila správný název Řádu, o kterém negativně informovala celý národ. Vzniklou situací je vedení našeho Řádu pobouřeno. Vzhledem k dané situaci bude vedení našeho Řádu od Redakce TV Novy žádat veřejnou omluvu ve formě upřesnění správného názvu organizace, která se výše uvedeného incidentu v Chrámu sv. Víta dopustila. Spousta sponzorů a donátorů již odmítla s námi nadále spolupracovat a finančně podporovat naše charitativní projekty na příští rok! I zde vidíme prostor, jak by Redakce TV Nova mohla našemu Řádu pomoci s projektem, který již více jak rok připravujeme. Mohl by být zajímavý i pro programové vedení TV Nova. Možná, že by se našla i možnost, jak poškozené renomé našeho Řádu napravit a českou společnost přimět, aby se zamyslela sama nad sebou.

Pro vaši informaci musím konstatovat, že na základě dlouholeté pedagogické činnosti členové našeho Řádu obdrželi v roce 2009 od představitelů Ministerstva školství a tělovýchovy ČR  děkovné listy. Charitativní činnost mimo jiné instituce ocenili i velvyslanci Polské, Slovenské, Maďarské a Chorvatské republiky, včetně bývalé manželky chorvatského prezidenta.

Vážení představitelé Redakce Televizních novin, závěrem mého listu vás chci tímto požádat o krátký šot, který by byl odvysílaný ve zpravodajství TV Nova, v němž by se náš Řád jednoznačně distancoval od aktivit Královského řádu rytířů Svatého Václava. Vaše stanovisko mi prosím sdělte na výše uvedenou adresu.

Předem děkuji za pochopení

Milan Rýdlo z Nayenperka
velmistr řádu


 


CET 21 spol. s r. o.
Redakce Televizních novin
Kříženeckého nám. 1078/5
152 00 Praha 5P.S. Nedílnou přílohou tohoto dopisu je korespondence od velvyslanců a ředitelů dětských domovů.


 

Vytvořeno 9.11.2012 23:48:34 | přečteno 2566x | pavlina.rydlova
 
load