10097461
ENDEPL
Přihlášení Cookies

Rytířský řád svatého Václava

Equester Ordo Sancti Wenceslai

Aktuality

Všechny aktuality
Chci zasílat aktuality na e-mail:

XXVI. Řádová investitura

Letošní Řádová investitura EOSW se konala v sobotu 29. září v Mezinárodním centru duchovní obnovy v Hejnicích. Při této příležitosti se uskutečnilo i zasedání Řádové kapituly, kterého se zúčastnili členové řádu nejen z České republiky, ale i z Polska, Maďarska a Itálie. Čestnými hosty byli členové Vojenského a špitálního řádu sv. Lazara z Jeruzaléma z Čech a ze Slovenska v čele s J. Ex. Capt. Stanislavem Holákem PhD., velkopriorem. Na investituru byli také pozváni  hosté z řad příznivců a donátorů našeho řádu.

S potěšením jsme mezi námi přivítali J. Ex. Mons. Mgr. Jana Baxanta, sídelního biskupa litoměřického, který byl nejen čestným hostem našeho řádu, ale i hlavním celebrantem mše svaté, jenž následovala po řádové investituře. Koncelebranty mše svaté byli preláti řádu EOSW J.M. R.D. Mgr. Radek Jurnečka, arciděkan liberecký a P. doc. JUDr. Miroslav Černý, Ph. D. Jako hosté se mše svaté zúčastnili i P. ThDr. Jiří Koníček, olomoucký dómský vikář a R.D. ICLic. Mgr. Pavel Andrš, administrátor Hejnic a soudce Metropolitního soudu Arcibiskupství pražského.

Při samotném aktu Řádové investitury byl do řádového společenství přijat pan Augusto Maria De Marini z Itálie a na závěr mše svaté byla biskupem Mons. Mgr. Jan Baxantem pokřtěna paní Lenka Sidunová, členka třídy Servitor Fidelis - EOSW.

Slavnostního oběda, který se ctí uspořádali zaměstnanci MCDO se zúčastnilo více jak 90 osob. Naše poděkování patří nejen pořadatelům Řádové investitury z řad členů EOSW, ale i zaměstnancům MCDO, kteří se o pozvané hosty během investitury starali.   

http://www.clovekavira.cz/detail-galerie/880069f3-7670-422e-bd8f-e08b7bf1f88a

Fotogalerie: archiv EOSW, autor: Zdenek Borovec 

Investitura 2018

Autor: Jakub Šerých /www.clovekavira.cz/

Autor: Jakub Šerých /www.clovekavira.cz/

 

 

 

 

 

 
Autor: Jakub Šerých /www.clovekavira.cz/

Autor: Jakub Šerých /www.clovekavira.cz/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
Vytvořeno 15.1.2019 18:29:14 | přečteno 822x | pavlina.rydlova
 
load