9972378
ENDEPL
Přihlášení Cookies

Rytířský řád svatého Václava

Equester Ordo Sancti Wenceslai

Aktuality

Všechny aktuality
Chci zasílat aktuality na e-mail:

Letní mezinárodní tábor dětí z DD

Ve dnech 01. 07. - 13. 07. 2018 se uskutečnil již 22. ročník letního mezinárodního tábora dětí z dětských domovů, jehož pořadatelem byl Rytířský řád Svatého Václava.  Tábor  se uskutečnil v rámci projektu "Příroda jak ji neznáme", který byl finančně podpořen dotací z Ministerstva zemědělství ČR a za finanční podpory Klubu přátel dětí  dětských domovů v Novém Strašecí. Výše uvedeným institucím tímto srdečně děkujeme. Nemalou měrou se na zajištění letního tábora podíleli i členové Pražské komendy pod vedením Chev. Aleše Vondráčka. Letního mezinárodního setkání se zúčastnilo 79 dětí z dětských domovů ze čtyř států Evropy (České a Slovenské republiky, Polska a Maďarska).

Letní mezinárodní tábor se konal v rekreačním areálu Zátiší u obce Hamr na Jezeře v České republice. V rámci letního pobytu měly děti možnost navštívit město Zgorzelec v Polské republice, kde se zúčastnily již třetího ročníku letní sportovní olympiády. Pracovníci dětského domova pod vedením ředitele Mgr. Ireneusze Stece připravili účastníkům olympiády příjemné prostředí v nově vybudovaném sportovním areálu, který je součástí tohoto domova. Je třeba poděkovat i členům našeho řádu, kteří letní tábor, tak jako v letech minulých organizovali.

Všichni účastníci letního mezinárodního setkání dětí se shodli na tom, že programová skladba vhodnou formou rozšířila vědomosti účastníků o životním prostředí, jehož je příroda nedílnou součástí.
 

Vytvořeno 9.1.2019 14:55:33 | přečteno 320x | pavlina.rydlova
 
load