10040060
ENDEPL
Přihlášení Cookies

Rytířský řád svatého Václava

Equester Ordo Sancti Wenceslai

Aktuality

Všechny aktuality
Chci zasílat aktuality na e-mail:

Národní svatováclavská pouť 2016

Datum 28. říjen je nejen svátkem sv. Václava, ale i Dnem české státnosti. Tak jako v minulých letech i letos se u příležitosti státního svátku ČR konala ve Staré Boleslavi Svatováclavská pouť. Součástí byla mše svatá, která se konala na Mariánském náměstí. Hlavním celebrantem byl Mons. Vojtěch Cikrle, sídelní biskup brněnský, promluvu přednesl emeritní kolínský arcibiskup Joachim kardinál Meisner. Na závěr mše svaté vystoupil se svým projevem i prezident České republiky Miloš Zeman. Tak jako církevní autority i prezident vyzval k návratu ke křesťanským kulturním kořenům v době, kdy Evropa čelí sílícímu náporu islámského fundamentalismu.

Významného národního svátku ve Staré Boleslavi se zúčastnili i členové Rytířského řádu Svatého Václava v čele s velmistrem řádu. Odpoledne se konalo na brandýsském zámku pohoštění, kde byli přítomni i členové našeho řádu, a to Chev. Milan Rýdlo z Nayenperka, velmistr řádu, Chev. Bc. David Klíma ze Strašic, kancléř řádu, Chev. JUDr. Ladislav Škeřík, Chev. Jan Štěpán Keri, Chev. PhDr. Mgr. Tomáš Rohan z Hauke, Chev. Aleš Vondráček. Zde  měli možnost setkat se také s představiteli Maltézského řádu a Řádu božího hrobu. Závěrem setkání se Chev. Milan Rýdlo z Nayenperka, velmistr řádu domluvil s J. M. P. Liborem Bulínem, proboštem Kolegiátní kapituly sv. Kosmy a Damiána ve Staré Boleslavi na pracovní brigádě. Řádoví bratři a sestry by tímto navázali na tradice, včetně konání brigád, tak jako v minulosti za působení J. M. P. Antonína Šestáka, probošta a P. Stanislava Fišera, kapitulního děkana při Kolegiátní kapitule sv. Kosmy a Damiána ve Staré Boleslavi.

Velmistr řádu by tímto chtěl poděkovat všem zúčastněným členům, kteří důstojně reprezentovali náš Řád na této významné akci.

http://www.ceskatelevize.cz/porady/11380222227-narodni-svatovaclavska-pout-2016/21656221532/

 

Národní svatováclavská pouť 2016

 

 

 
 
Vytvořeno 12.10.2016 18:20:04 | přečteno 621x | pavlina.rydlova
 
load