10040010
ENDEPL
Přihlášení Cookies

Rytířský řád svatého Václava

Equester Ordo Sancti Wenceslai

Aktuality

Všechny aktuality
Chci zasílat aktuality na e-mail:

Letní mezinárodní tábor dětí

Ve dnech 01. 08. - 14. 08. 2016 se v areálu Zátiší u Hamru na Jezeře uskutečnil již 20. ročník letního mezinárodního tábora dětí z dětských domovů. Letos se zúčastnily děti z Polské, Maďarské a České republiky. Mládeži se po celou dobu, jako i v předchozích třech letech věnovali členové našeho Řádu, konkrétně manželé Horňákovi a pan Zdenek Borovec, který působí jako hlavní vedoucí těchto setkání mládeže již šestnáct let.
Po stránce obsahové navázala mládež na předchozí ročníky, kdy se seznamovala nejen s přírodou, ale prohlubovala své znalosti a dovednosti v oblasti společenské a kulturní. Příjemným překvapením byl i výlet do Polska - Zgorzelce, kdy člen našeho Řádu Chev. mgr. Ireneusz Stec, ředitel místního dětského domova s kolegy připravil pro děti sportovní den. Příjemné prostředí v nově vybudovaném atletickém stadionu prověřilo zdatnost mládeže. Celá akce byla vzorně připravena, včetně přepravy a zajištění stravy. Celý kolektiv zgorzeleckého dětského domova, který se podílel na přípravách této akce si zaslouží naše poděkování. Poděkování patří i ředitelům dětských domovů, kteří zabezpečili pobyt dětí na táboře.
Letní mezinárodní tábor se dětem líbil natolik, že závěrem pobytu požádaly velmistra řádu J. E. Chev. Milana Rýdla z Nayenperku, aby udělal vše pro uskutečnění 21. ročníku v roce 2017.
 

SMT 2016

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
Vytvořeno 16.9.2016 10:46:03 | přečteno 498x | pavlina.rydlova
 
load